Hobby i Rekreacja

Znaczenie rozgrzewki

Off 5

Znaczenie rozgrzewki

Nie tylko treningi zawody sportowe, ale i ćwiczenia czysto rekreacyjna powinna poprzedzać rozgrzewka. Przygotowanie ciała do wysiłku jest niezwykle ważne, pozwala zapobiegać kontuzjom oraz poprawia jakość wykonywanych ćwiczeń.
Wykonywane wstępnie ćwiczenia rozgrzewające takie jak podskoki, trucht w miejscu, pajacyki, szybkie przysiady, pobudzają mięśnie i podnoszą ich temperaturę, dzięki czemu lepiej i efektywniej zużywają energię. Z kolei ćwiczenia rozciągające, skłony, krążenia bioder, ramion, głowy, kolan, itd. rozciągając mięśnie i przygotowując stawy do innego niż podczas zwykłego chodzenia wysiłku zapobiegają kontuzjom. Te mogą się zdarzyć także ćwiczącym rekreacyjnie, zwłaszcza, gdy na co dzień ruszamy się raczej niewiele.
Dobrze przeprowadzona rozgrzewka sprawia, że możemy trenować dłużej i intensywniej, a przede wszystkim bezpieczniej. Pozwala zmniejszyć ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych zakwasów i bolesnych urazów. Poza ćwiczeniami ogólnymi rozgrzewającymi i rozciągającymi, takimi, jakie każdy z nas doskonale pamięta ze szkoły, warto włączyć do rozgrzewki bardziej specyficzne, zależne od tego, jaki uprawiamy sport, aby przygotować poszczególne partie ciała na rodzaj wysiłku, jaki będą wykonywać.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Wypożyczalnia bagażników rowerowych

    Co oferuje dobra wypożyczalnia bagażników rowerowych? Coraz więcej osób jest dumnymi właścicielami dwuśladów i ich codziennymi użytkownikami w ruchu drogowym. To cieszy, zwłaszcza ze względu na stopień zatrucia powietrza spalinami samochodów. Rower staje się sposobem na dotarcie do pracy, a także na udanie się po zakupy do sklepu. W chwilach wytchnienia umożliwia również w prosty…

  • Jak wygląda egzamin na kartę rowerową

    Jak wygląda egzamin na kartę rowerową? Zastanawiasz się jak wygląda egzamin na kartę rowerową? W poniższym artykule dowiesz się więcej na ten temat. Do egzaminu na kartę rowerową warto się wcześniej przygotować. Sama umiejętność jazdy na rowerze nie wystarczy, trzeba znać również podstawowe znaki i przepisy ruchu drogowego. Zajęcia do przygotowawcze do egzaminu zazwyczaj odbywają…