Hobby i Rekreacja

TdP

Off 2

TdP

Wszyscy fani kolarstwa z niecierpliwością czekają na 12. 07. Jest to data rozpoczęcia najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce, Tour de Pologne (TdP). Jego historia sięga 1928 roku. Przez kilkadziesiąt lat występowali w nim wyłącznie amatorzy. Od 1993 roku się to zmieniło. Wówczas stery organizacyjne wyścigu przejął Czesław Lang. Od 2011 roku TdP należy do rangi wyścigów UCI World Tour. To oznacza, że startują w nim najlepsi kolarze szosowi na świecie. Tegoroczny Tour de Pologne rozpocznie się w Radzyminie. Pierwszy etap, biegnący z Radzymina do Warszawy będzie mieć długość 135 km. Wyścig zakończy się 18. 07 tradycyjnym etapem dookoła Krakowa. Na starcie wyścigu będzie można zobaczyć czołówkę kolarzy światowych. Oczywiście, nie zabraknie polskiej grupy CCC Polkowice. Ponadto, w barwach zagranicznych grup będzie startować kilku Polaków. Wyścig ten jest znakomitym wydarzeniem dla promocji naszego kraju. Tereny po jakich poruszają się kolarze, pozwalają zobaczyć piękno naszego kraju. Podczas TdP świetnie bawią się też kibice, którzy wychodzą na trasy wyścigu i dopingują kolarzy. Czesław Lang zrobił z ogólnopolskiego wyścigu, imprezę o globalnym zasięgu, która gwarantuje niesamowite emocje.

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Sesja zdjęciowa Poznań

    Sesja zdjęciowa Poznań Sesja zdjęciowa Poznań to propozycja dla wszystkich osób, które chcą na długie lata uwiecznić wspaniały chwile spędzone w gronie rodzinnym. Warto umówić się z profesjonalnym fotografem, który wykona jedyne w swoim rodzaju zdjęcia. Będą one miały bardzo wysoką jakość, dzięki czemu uda się je wydrukować, wkleić do albumu lub powiesić na ścianie….

  • Teneryfa wycieczki fakultatywne

    Kierunek Teneryfa Teneryfa kojarzy się ze wspaniałymi wakacjami pełnymi radości i zabawy. Miejsce to kojarzy nam się również z palmami oraz z czekoladową opalenizną, która jeszcze długo po zakończeniu urlopu przypomina nam o miłych chwilach. Nic więc dziwnego, że chętnie lecimy na Teneryfę, żeby odpocząć i zapomnieć o codziennych problemach. Jeżeli właśnie myślimy o podróży…