Hobby i Rekreacja

Genialne dzieci

Off 3

Genialne dzieci

Skoki narciarskie to popularna w Polsce dyscyplina. Niestety przez długi czas było tak, że pojawiał się jeden dobry skoczek, który mógł rywalizować z najlepszymi, a reszta pozostawała daleko w tyle. Próbowano więc ciągle znaleźć jakiegoś nowego przyszłego mistrza. Wielkie nadzieje wiązano z Kamilem Stochem, który już jako dwunastolatek stwierdził, że chce zostać mistrzem olimpijskim. Rzeczywiście tak się stało. Rozgłos i wielkie oczekiwania nie zawsze jednak wpływają dobrze na młodych sportowców.
Za genialne dzieci uważano chociażby takich skoczków jak Maciej Kot i Klemens Murańka. Z pewnością od początku byli oni skoczkami z dużym potencjałem, ale powinno się zapewnić im przede wszystkim spokój i warunki do rozwoju. Przez pewien czas rzeczywiście prezentowali oni całkiem niezłą formę, jednak zdarzały się także gorsze momenty. Wtedy spisywano ich na straty. Czy takie traktowanie sportowców jest normalne? Dla niektórych nie skończyło się dobrze, chociażby dla Mateusza Rutkowskiego, który miał ogromne szanse zostać czołowym skoczkiem w Polsce i na świecie.
Zamiast dużo gadać trzeba zadbać o to, aby młodzi sportowcy mogli się rozwijać i osiągać coraz lepsze wyniki. Dlaczego mistrzowie świata juniorów z innych krajów zostają potem mistrzami w rywalizacji seniorów, a u nas jest z tym nieco gorzej?

About the author / 

admin

Related Posts

Losowe artykuły:

  • Przez próg

    Chyba każdy zna ten zwyczaj… Kiedy mężczyzna przenosi swoją żonę przez próg ich wspólnego domu/mieszkania. No i tak dzisiaj Kubuś chwycił mnie w swoje objęcia, tylko jakoś tak niezdarnie tym razem. Zaczęłam mu się więc wysuwać z rąk, po czym stwierdził, że jestem ciężka. Nie wiem co mnie napadło, ale w ramach „ciętej riposty” powiedziałam…

  • Zgłoszenia o obserwacjach UFO w Polsce

    Nietypowe hobby Psychologia naucza, że należy znaleźć sobie satysfakcjonujące hobby, by odnaleźć w życiu równowagę, zachować dobrostan psychiczny i cieszyć się życiem. Można wybierać wśród czynnych i sportowych hobby, jak podróżowanie, czy taniec, a można też mieć takie zajęcie, które nie wymaga wychodzenia z domu – na przykład szydełkowanie, czy składanie modeli. Niektórzy wybierają sobie…